لیبل شبنم چیست؟

لیبل شبنم چیست؟

لیبل شبنم

لیبل شبنم

 

لیبل شبنم چیست؟ سالها قبل، به دلیل مبارزه با قاچاق و اینکه میزان تقلب در تولید کالاها و خصوصا عطر و ادکلن و لوازم آرایشی- بهداشتی، افزایش پیدا کرد، به وجود آمد. سازمان غذا و دارو سعی کرد تا با ایجاد برچسبی معتبر، جلوی قاچاق و تقلب های مکرر را بگیرد. وجود این برچسب کمک می کرد تا عطرهای اصل نیز بهتر شناسایی شوند.

برچسبی از سازمان غذا و داروست، که برای کلیه محصولات سلامت محور اعم از خوراکی، آرایشی، دارویی و… صادر می شود و باید بر روی آن کالا چسبانده شود. این برچسب نشان می دهد که آن کالا (عطر یا ادکلن) از مبادی قانونی وارد کشور شده و قاچاق نیست. همچنین از جانب سازمان غذا و دارو در زمینه سلامتی مورد تائید می باشد.

آیا وجود لیبل شبنم اصالت عطر و ادکلن را نشان می دهد؟

وجود لیبل شبنم می تواند احتمال تقلبی بودن عطر را کاهش دهد اما متاسفانه این برچسب امکان جعل و کپی برداری دارد. از این رو لیبل ها با اعلام رسمی از جانب سازمان غذا و دارو، پس از مدتی تغییر ظاهر می دهند تا کپی برداری از آنها کمتر اتفاق بیفتد. پس این گزینه هم مورد خوبی برای اعتماد به اصالت عطر یا کالا نیست.

آیا عطرهای فاقد برچسب شبنم، می توانند اصل باشند؟

بله این عطر و ادکلن ها می توانند اصل باشند. عطر هایی وجود دارند که به دلیل ورود به کشور از طریق تجارت چمدانی (با پرداخت گمرک)، فاقد این برچسب هستند اما اصل هم هستند.

پس لطفا با دید درست عطرها را بررسی کنید و اگر برچسبی دارد از صحت و درستی آن مطمئن شوید.

لیبل شبنم چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *